עמוד המועדפים שלי הצפיות האחרונות שלי קטגוריות
קטגוריות מומלצים עדכונים אחרונים עמוד ראשי
:חיפוש מהיר
         


מחשב

טלוויזיה
ערוץ 2 שידור חי   |   ערוץ 10 שידור חי

אסכולה

RSS שלח ל Facebook Twitter שתף במקושרים שלח לחבר
עמוד ראשי > ערוץ 23 > מגזין > אסכולה

אסכולה   - ספרות בשניים


סדרת המופת "אסכולה" כוללת תכניות בהשתתפות טובי המרצים והסופרים בארץ, הדנים בסגנון מעמיק ונגיש במגוון נושאים רחב כמו תרבות, מדע, היסטוריה, אמנות, פילוסופיה. כל נושא כולל כ-14 פרקים (לא כולם זמינים לצפייה ישירה), ומורכב משיחות והרצאות באולפן בשילוב קטעי קריאה וסרטונים. התכניות :

"יהודי אפריקה הצפונית בעידן הקולוניאלי" - מסע מעמיק אל שורשי יהדות אפריקה הצפונית, בין שכנים מוסלמים, תרבות אירופאית ושלטון קולוניאליסטי.
בין האורחים ניתן למצוא את פרופסור שלמה בן עמי, פרופסור יורם בילו, פרופסור מירי הקסטר ופרופסור יוסף שטרית.

"ספרות בשניים" - מ"סיפורי אלף לילה ולילה" עד שייקספיר וקפקא. מסע ספרותי מסביב לעולם.
הסופר סמי מיכאל בוחר יצירה ספרותית האהובה עליו במיוחד, ומעניק לה טיפול מעמיק ומסקרן, בהשתתפות אורח נכבד מעולם האקדמיה והספרות.

"מיסטיקה יהודית" - פרופסור רחל אליאור, מהחוג לפילוסופיה יהודית באוניברסיטה העברית, בוחנת את היצירה המיסטית כיצירת אמנות ותפקידה המיוחד בתרבות היהודית, בעזרת שורה של מומחים ואנשי אקדמיה.
בכל פרק נצא למסע חוויתי אל המקום שבו מצטלבים מאגיה וקבלה עם יהדות ומסורת. מיהי הדמות המיסטית, איך תופסת המיסטיקה את הקשר בין עולם האלוהים והאדם, ומהי הנפש הקבלית.
תגיות: מישל אביטבול, סמי מיכאל, רחל אליאור, אסכולה
  קטגוריות
אירוח
אנימציה ומצוירים
אקשן ואימה
בידור
בישול
דרמה
הגיל הרך
הרצאות
ויראלי
חדשות
טבע
טלנובלות
ילדים ונוער
לימודים ברשת
מגזין
מדע
מוסיקה
סדנאות
ספורט
ספרדית
ערבית
פנטזיה ומד"ב
פעולה
קומדיה
רומנטי
ריאליטי
שעשועון
תעודה ותחקיר
סרטים


שלח לחבר
    הוסף לעמוד שלי
פרק 12 - הזקן והים
הספר "הזקן והים" בנוי כמו סיפור אגדה והרפתקאות. סמי מיכאל והמשורר תמיר גרינברג משוחחים על המינגווי - סופר אמריקאי שחי באירופה בין שתי מלחמות העולם, ועל הנובלה המתארת את המאבק בין הזקן לבין הדג כסמל למאבק האדם עם הטבע והגורל.
פרק 11 - אנה קרנינה
הסופרים סמי מיכאל ויהודית הנדל משוחחים על "אנה קרנינה" של טולסטוי. על הטרגדיה של אישה המחפשת את אהבתה ואושרה, על הסופר, תקופתו ויצירתו.
פרק 7 - שייקספיר
הסופרים סמי מיכאל ואהרון אפלפלד מעלים שאלות ביחס ל"סוחר מוונציה" - הנקודה היהודית ביצירתו של שיקספיר. האם שיילוק מסמל את הסטריאוטיפ האנטישמי או את הסובלים מדעות קדומות? והאם זו טרגדיה או קומדיה?
פרק 6 - דון קישוט
דון קישוט" של סרוונטס נכתב במקור כפרודיה על ספרות האבירים. סמי מיכאל ופרופ' גרשון שקד משוחחים על דון קישוט כסמל ללוחם וחולם, על ההתמודדות עם המציאות, על ההומור ועל התרגום המופלא של ביאליק.
פרק 5 - נקסוס
דיון ב"נקסוס" וביצירתו של הנרי מילר, סופר אמריקאי אשר שנא את התרבות האמריקאית והוחרם בארה"ב, על כתיבתו המערבת אוטוביוגרפיה ודמיון, אירוטיקה ופיוט, ועל מקומו והשפעתו בתרבות האמריקאית העכשווית. משתתפים: המנחה סמי מיכאל משוחח עם נתן זך.
פרק 4 - הזר
ד"ר ניצה בן-דב וסמי מיכאל דנים ב"הזר" של אלבר קאמי. שיחה על הסופר, על עיתוי הופעת הספר בצרפת של מלחמת העולם השניה ועל הטיפול בנושאים של זרות, ניכור, אבל ומוות.
פרק 3 - החטא ועונשו
דיון על אישיותו של דוסטויבסקי ועל הרקע החברתי של תקופתו, כמו שמתבטא ברומן "החטא ועונשו". סיפור על רוצח, על הקונפליקטים המוסריים שלו ועל הפסיכולוגיה של הפשע. משתתפים: המנחה סמי מיכאל משוחח עם ד"ר יוסי יונה.
פרק 1 - אלף לילה ולילה
"אלף לילה ולילה" אינה יצירה אחת, אלא אוסף של סיפורים עטוף בסיפור מסגרת. סמי מיכאל ופרופ' ששון סומך משוחחים על קריאתם הראשונה בסיפורים אלה כילדים בבגדד, על היסודות הערביים, הסיניים, ההודיים והאוניברסליים בספר ועל ההשפעה הגדולה על תרבות המערב.


צפייה ישירה: יהודי אפריקה הצפונית בעידן הקולוניאלי, מיסטיקה יהודית,
טי וי לנד    © 2009 TVland Ltd.      TVland.co.il - טיוילנד
תגיות נבחרות
שנות ה-80
X פקטור
אמבוש
להיות איתה
הכוכב הבא
מה אתם הייתם עושים
מה שקורה באילת
כלוב הזהב

הישרדות VIP
ארץ נהדרת
רוקדים עם כוכבים
סימני שאלה
כלבוטק
פנים אמיתיות
יצאת צדיק
מצב האומה
פסיכו
ניווט מהיר
קטגוריות
עדכונים אחרונים
מועדפים
צפיות אחרונות
ערוץ 2
ערוץ 10
YES
HOT
Ynet
טי וי לנד
עמוד ראשי
צור קשר
תקנון
מדיניות פרטיות
המומלצים
מדריך לחיבור המחשב לטלוויזיה
מהחדשות
צפייה ישירה
RSS
קישורים
דוח בלקר
DataCheck.co.il
חיפוש אנשים
05X.co.il
MyName.org.il